Fibromiyalji Hakkında 10 İyi Şey

Birkaç hafta önce bir fibro funk’ta kaldığım hakkında yazdım. Yayın, başka bir günle yüzleşmeye hazır olma korkusundan doğan mutlulukla sona erdi. Tam o anda hissettiği şey buydu.

Blogumu başladığımda, ben pozitif keçe (veya özellikle olumsuz hissettim en azından yazmak değil) sadece yazmak için denemek için bilinçli bir karar aldı. Blog, hepsinden sonra Ağrı içinde Umut denir. Ben hislerimle yanı sıra ben kronik ağrı ile yaşayan hakkında olumlu bir mesaj gönderebilir bir yer hakkında yazabilirsiniz bir yer istedi.

Gerçek şu ki, çıkışımın funk’tan yazılmasından beri kendimi geri koydum. Slayt ilk kez kadar kötü değildi. Bu fıkara tamamen dalmış değildim, ama sadece onun tarafında bir güneş ışını olmadığını söyleyelim.

Neyse, bir iki haftalık tatile anda ve bu da gayet diğer yarısı günlük yürüyüş ile birlikte ne küçük dinlenme, zaman şaşırtıcı ve güneş bunalıma az bir tane almak yapabilirsiniz. Hatırladım o saat 5’te zaten “painsomnia” için üç saat sayesinde uyanmıştı bu sabah, at. İyi günler!

Bu yüzden, olumlu bir tutum sergilemek adına, fibromiyalji hakkında iyi şeylerin bir listesini derleme görevini koydum. Kendime meydan okumayı sevdiğimi varsayalım!

1. Ailem ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

2. Genel resme bakıyorum.

3. Hayattan ne istediğimi soruyorum ve sadece gerçekten önemli olan şeylere odaklanıyorum.

4. Hedeflerim (sağlık, fitness, kişisel, iş) ve bunlara bağlı kalın.

5. Çiçekleri durup kokuluyorum. (Kelimenin tam anlamıyla, durmadan yürüyemiyorum.)

6. Kendime iyi bakıyorum.

7. Yaşamdaki sevinci takdir ediyorum.

8. Başkalarının zorluk çektiğini fark ediyorum.

9. Kendim hakkında daha fazla şey biliyorum (gerçekten ne kadar güçlü olduğumu da dahil).

10. Ve son olarak, ama en az değil, fibromiyaljinin beni “kaşık” dolu bir dünyaya getirdi. Tavsiye, empati ve mizah yoluyla koşulsuz olarak yalınlaşan inanılmaz bir grup insan.

İşte orada! Fibromiyalji hakkında on iyi şey. Ve eğer söylerlerse, küçük şeyler değiller.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *