Fibromiyalji nedeniyle elinizde güç kaybediyor musunuz? Romatizmal hastalıklar? Evet?

Fibromiyaljili hastaların çoğunun, vücudun büyük bir bölümünü etkileyen yaygın ağrıları olduğu yaygın bir özelliktir. Bu rahatsız edici semptomlara genellikle sabahları eklem sertliği, el ve ayaklardaki paresteziler, yani karıncalanma ve uyuşma, uyku bozuklukları ve hepsinden öte gün boyunca onlara eşlik eden yorgunluk ve yorgunluk hissi eşlik eder. Bu yorgunluk, romatizmal fibromiyalji hastalıklarına, hastaların% 90’ını etkileyen strese karşı toleranssız bir şekilde sahiptir. Bu, Granada Üniversitesi’nde bir ekip tarafından yürütülen ve Ocak 2011’de Archives dergisinde yayınlanan bir çalışmanın sebebidir. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, bu hastaların elindeki mevcut direnci incelediler,

Amaç, eldeki güç testinin kuvvetini, romatizmal fibromiyalji hastalığının varlığı ve yokluğu ile hastalığın 81’i ve 44’ü sağlıklı kadın arasındaki ayrımını belirlemektir. Kuvvet Elde dinamometre yardımıyla maksimum izometrik kuvvet testiyle elde edilir. Kadınlarda elde edilen skora göre sınıflandırıldı: orta fibromiyalji (<70) ve şiddetli fibromiyalji (70 veya daha fazla). Gözlenen sonuçlar şuydu: Elde fibromiyaljinin varlığı ve yokluğu arasında en iyi ayırt eden güç eşiği 23.1 kg idi. Şiddetli ve orta derecede fibromiyalji arasında en iyi ayrım yapan eşik 16.9 kg idi.

ile ilişkili 23.1 kg veya daha az el gücü bir kuvvet fibromiyalji grubu, el kuvvetinin bir kuvvet delimitation.In yaşından sonra Romatizmal hastalıklar fibromiyalji olması daha muhtemel 33.8 kat 16.9 kg veya daha az daha bu araştırmacıların fibromyalgia.The el gücü kuvveti fibromiyalji romatizmal hastalıkları olan kadınlarda azalır ki ciddi sonuçlar ızdırap çekmesi muhtemel, hem de bir 5.3 kat ile ilişkilendirilmiştir romatizmal Diseases.They fibromiyalji orta ortaklarıyla kıyasla ciddi fibromiyalji insanlar da bunun yararlı ve bilgilendirici bir araç olarak kullanılabilir, çünkü böyle teklif edilen kurallara uymayan kadınlar, hekim iyi bir tanı koymak rehberlik unutmayın.

Elinizde arkadaşlarınızdan / ailenizden daha az güç ve güce sahip olduğunu fark ettiniz mi? İzlenimlerinizi bizimle paylaştığınızı, ağımızın üyelerini alacağınızı umuyoruz..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *