Fibromiyaljiniz varsa durdurmak için 16 şey.

İşte fibromiyalji ile olanların bunu yapmayı bırakması gerektiğini düşündüğüm 16 şey var:

1. Kendi ihtiyaçlarınızı arka planda bırakmayı bırakın. 

Herhangi bir kronik zayıflatıcı durumunuz varsa, öncelikle kendi gereksinimlerinizi belirlemelisiniz.

2. Yanlış insanlarla vakit geçirmeyi bırakın.

Birisi hayatınıza stres katıyorsa, bu stres sizi hasta ediyor. Bu kişiyi ortadan kaldırarak stresi ortadan kaldırın. Onları tamamen ortadan kaldıramayabilirsiniz, ancak mümkün olduğunda bunlardan kaçınmayı seçebilirsiniz.

3. kin tutmak durdurun.

Küskünlüğün sürdürülmesi gereksiz bir strestir. Bir kişi hakkında olumsuz düşünceler yaratmamızı ve daha olumlu şeylere odaklanma yollarını bulmaya çalışmamız gerektiğinde sadece bu olumsuz düşüncelere odaklanmamızı sağlar. Kin devam edelim. Hala zaman zaman kişinin düşünüyorum, ancak bunu yaparken, sadece bir kenara bırakın ve bakım ve gülümse birinin bir düşünce ile değiştirin.

4. Herkes için her şey olmaya çalışmayı bırak.

Söyleyebilme yeteneği çok hafife alınmadı. Sıklıkla fibromiyaljisi olan bizler hayır diyemez, evet diyemeyeceğimiz veya söyleyemediğimiz zaman suçlu hissedersiniz. Herkese her şey olamayız, kendimize her şeyimiz olamayız, ve olmamıza gerek yok …

5. Kendinize yalan söylemeyi bırakın.

İyi hissetmiyorsun ve birisi nasıl olduğunu soruyor. “Ben iyiyim” ile cevap veriyorsunuz, ama gerçek değil. Bunu anlattığın zaman gerçek değil ve kendine anlattığın zaman kesinlikle doğru değil.

6. Başkalarına açıklamak için zaman kaybetmeyi bırakın.

Bir şey yapamazsanız, basit tutun   sadece hayır deyin ve devam edin. Bunu neden yapamayacağınızı açıklamaya çalışmayın, çünkü sizi dinlemiyor olabilirler.

7. Geçmişe sarılmaya çalışmayı bırakın.

Semptomlarınızı iyileştirmenin yollarını bulabileceğiniz gibi, bir daha asla% 100 olmayacaksınız. Her zaman sınırlar olacaktır. Hastalığından önce sahip olduğunuz yaşam seviyelerini kurtarmaya çalışın ve o zamanın şimdi de olduğunu anlayın. Ne odaklanın  edebilirsiniz  kullandıkları olandan ziyade yapmak için yapmak.

8. Eski hatalar için azarlamayı bırakın.

Suçluluk ve suçluluk bizim sabit dostlarımızdır. Geçmişte yaptığınız şeyler için kendinizi cezalandırmayı bırakın (ya da yapmış olduğunuz ama yapmadığınız şeyleri). Geçmişte, bırak ve devam etsin. Bir kez daha, gelecekte neler yapabileceğinize odaklanın.

9. Başkalarını kıskanmayı bırakın.

Başkalarının sahip olduğu veya başkalarının neler yapabileceği hakkında kıskanç olmak çok kolaydır. Onların da sınırlamaları olduğunu anlıyoruz. Kimse başka birinin gerçek hayatını, yeteneklerini, engellerini ve sınırlarını görmez. Hayatınızı gerçek ya da hayali olan “Jones” a göre yargılamayın. Sahip olduğun şeye odaklan, harika.

10. Şikayet etmeyi bırakın ve kendiniz için üzülün.

Tamam arada bir üzücü parti, ama beş dakikadan fazla sürmesi asla gerektiğini düşünüyorum ve arkadaşlarınızı davet asla. hayatın olumlu yönlerine odaklanın: çok var.

11. Küçük anların güzelliğine bakmayı bırakın.

Gülleri durup koklamamız gerektiğini kaç kez duyduk? Artık onları yapamayacağınız kadar küçük şeyleri takdir etmiyorsunuz. Yani, her gün birkaç dakikanızı ayırın ve gerçekten zevk alabileceğiniz küçük şeyleri düşünün. Onları yazın, bu acı partiyi düşündüğünüzde daha sonra geriye bakabilirsiniz.

12. Mükemmel şeyler yapmaya çalışmayı bırak.

Onlar zaten. Tamam, belki de mükemmel değiller ve belki de şimdi olduklarından daha iyi olabilirler. Ama asıl nokta, kusursuzluk yerine gerçekliğe odaklanmanız gerektiğidir. Bir şeyleri iyileştirmek için küçük adımlar atın ve hayatınızın nasıl olmasını istediğiniz fikrine daha yakın olun, sürekli olarak ne kadar mükemmel olduğu konusunda endişelenmeden.

13. Öyle değilse, her şey yolundaymış gibi davranmayı bırakın.

Eğer her şey doğru değilse , gerçeği söylemek iyidir. Gerçek bir arkadaş ya da gerçekten seni umursayan biri nasıl olduğunu sorarsa, dürüst ol. Yapmıyorsan “İyiyim” ile yanıt vermeyi bırak.

14. Endişelenmeyi çok bırak.

Hayatın kontrolden çıkmış olduğunu hissediyorsun, belki de öyle. O zaman bunun için endişelenme, hayatın ne olacağı olsun. Kontrol edebileceğiniz şeyleri kontrol edin ve gerisini bırakın. Sürekli endişe sadece sizi daha kötü hissettirir.

15. Ne yapmak istemediğinize odaklanmayı bırakın.

Yarın parlamada uyanmak istemiyorsun, o yüzden tüm düşündüğün ve uykusundan kaçmakla sonuçlanacaksın, bu da parlamada uyanmaya neden oluyor. Tanıdık geliyor mu? Tamam, dur. Bunun yerine düşünme iyi geceler bunu biliyor kalanı odaklanın “Ben …. istiyorum” Bence “Ben … istemiyorum”  sen olacak  doğru kararlar hakkında yapılmış çünkü olsun ve ne kadar iyi yarın hissedecek şeyler vardır  sizin kontrolünüz altında.

16. Nankörlük etmekten vazgeç.

Her günün her dakikasına minnettarsın. Minnettar olmak için harika bir şey var. Küçük şeyler için “teşekkür ederim” deyin ve ciddiye alın. Bunun yerine birisi size “yararsız” hissetmek ya da düşünce sanki size düşeni yapıyor değildi yaptığını yapmaya çalıştık şey yaptılar, çünkü kızgın alma istediğin bir şey yapmak için serbest bırakıldı teşekkür …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *